Maj 2018 i dwie nowe psie rodzinki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiosna już w pełni, pyłki latają, ptaszki śpiewają, bezdomne szczeniaki i kociaki rodzą się…

Bezdomna psia mama

Pierwsza odwiedzona przez nas psia rodzinka to bezdomna, wystraszona suczka, która oszczeniła się na śmietniku we wsi koło Wyszkowa i jej cztery 3-miesięczne córki. Na szczęście Pani mieszkająca obok przejęła się losem suczki, dokarmiała ją, szukała domów dla szczeniąt. Pieski znalazły domy, suczek nikt nie chciał. Poruszyło nas ogłoszenie na olx o bezdomnych szczeniakach i postanowiłyśmy pomóc.
Udało nam się od razu zabrać szczeniaki do domów tymczasowych – ogromnie dziękujemy ich opiekunom. Suczki są przyjazne i pełne szczenięcej radości i bardzo szybko odnalazły się w domowych warunkach. Zostały zaczipowane, odpchlone, odrobaczone i zaszczepione. Teraz szukają domów na stałe: kundellos.pl/ankieta-adopcyjna.

Psia mama zostanie przez nas wysterylizowana. Niestety, jeśli nie znajdzie się dom tymczasowy, po zabiegu trafi do schroniska.

Żaba – druga mamusia

Kolejna rodzinka miała trochę więcej szczęścia – przynajmniej miała dach nad głową. Do Dyrekcji schroniska zadzwonił Pan z prośbą o przyjęcie małej psiej mamy z pięcioma 6-tygodniowymi szczeniakami. Żaba przybłąkała się na teren zakładu produkcji mebli w Radzyminie, zamieszkała tam i urodziła dzieci w pomieszczeniu gospodarczym. Schronisko to wyrok dla maluchów, dlatego pojechałyśmy na miejsce, zrobiłyśmy zdjęcia i dla rodzinki znalazł się wspólny dom tymczasowy na czas do rozdzielenia szczeniaków od matki – dziękujemy!

Na miejscu okazało się, że rodzince towarzyszy jeszcze jedna suczka – Pusia, także bezdomna. Zabrałyśmy ją w awaryjne miejsce, szukamy domu tymczasowego!

Pusia

Bardzo prosimy o pomoc dla psich rodzin – szukamy domów stałych, tymczasowych, potrzebujemy środków na karmę, podkłady, profilaktykę i kastracje.
Dziękujemy!

  • KONTAKT

    Stowarzyszenie Wolontariuszy Kundellos

     

  • s.o.s. gdy boi się burzy pies

  • s.o.s. gdy boi się huku pies.

  • Zostań wolontariuszem!