Wolontariat wirtualny

Wiele osób uważa, że wolontariuszem w schronisku jest tylko ktoś, kto systematycznie jeździ do schroniska, wyprowadza psy i je socjalizuje. Owszem, ale jest jeszcze jedna grupa, bardzo ważnych osób.
Są to Wirtualni Wolontariusze.
Najczęściej są to osoby, które mają bardzo dużo chęci, chcą pomagać, ale nie mają możliwości aby jeżdzić do schroniska lub być domem tymczasowym.
Co robią? Zgłaszają się do nas. I słusznie! 🙂
Appointment
Bez nich wiele naszych schroniskowych psiaków nie grzałoby czterech literek w swoim domku 🙁 W dzisiejszych czasach, gdzie większość ludzi ma dostęp do internetu, szukanie nowych domów dla bezdomnych zwierząt nabrało również wymiaru medialnego. Ogłaszanie psów na różnych portalach internetowych pozwala osobom zainteresowanym adopcją odnaleźć psa dla siebie i przyjechać do schroniska w celu poznania konkretnego psa, bez konieczności wcześniejszego „zwiedzenia” całego schroniska. Aby to było możliwe potrzebny jest sztab ludzi. To jest cicha praca, która przynosi niesamowite efekty- nawet jeśli wymagają czasu.
Osoby, które do nas dołączają dbają o to, aby internetowy świat nie zapomniał o wielu psach, które w schronisku są „niewidzialne”. Wyprowadzają je na wirtualny spacer! 🙂
W naszej grupie, każda osoba ma przydzielonych swoich podopiecznych. Należy dbać o to, aby pojawiły się one na wybranych portalach adopcyjnych. Najważniejsza jest systematyczność. Ogłoszenia muszą być odnawiane regularnie, aby nie wygasły bądź nie spadły na ostatnią z miliona stron z podobnymi ogłoszeniami. Ważne jest również „śledzenie” nas na facebooku, aby móc aktualizować zdjęcia oraz informacje o ogłoszeniowym podopiecznym.

Dla niektórych jest to tylko chwilowa przygoda, gdyż okazuje się, że wiele osób ma słomiany zapał- szczególnie kiedy nie widać od razu efektów. Czasami o dom dla psa trzeba walczyć miesiącami… Wirtualni znikają bez słowa porzucając swoich ogłoszeniowych podopiecznych 🙁
Wbrew pozorom bycie Wirtualnym to bardzo ważne zadanie dla ludzi wytrwałych i odpowiedzialnych, którzy będą gotowi na ogłaszanie konkretnego psa bardzo długo.

watch-dog-computer-1
Za pomocą ogłoszeń w internecie szukamy także domów tymczasowych dla szczeniaków, dla których schronisko nie jest odpowiednim miejscem oraz innych psów, które nie mogą pozostać w schronisku. Łatwiejsze jest również odnalezienie zaginionego psa lub właściciela znalezionego zwierzaka, gdy umieści się jego ogłoszenie w internecie.

Tworzenie ogłoszeń nie jest jedyną formą wolontariatu internetowego. Osoby chcące pomóc bezdomnym zwierzętom ze schronisk mogą tworzyć plakaty zawierające podstawowe informacje o psie i zachęcające do jego adopcji, plakaty promujące różne akcje organizowane przez fundację oraz plakaty informujące o poszukiwanym lub znalezionym psie.

Obecnie internet ma wielką siłę oddziaływania i nie trudno zaobserwować jego siły „rażenia”. Często zupełnie obcy ludzie jednoczą się w jedynie słusznej sprawie- zwierzęcej! <3 Ogłaszanie w internecie zajmuje około 15 minut raz lub dwa w tygodniu. Nie jest to bardzo czasochłonne, a może pomóc polepszyć los wielu zwierząt!

Jeżeli po przeczytaniu tego tekstu zdecydujesz się na wolontariat internetowy odezwij się do nas! Każda osoba jest na wagę złota. Do ogłaszania potrzebne jest konto na facebooku!!!!
Kontakt: adopcje.jozefow@gmail.com

  • KONTAKT

    Stowarzyszenie Wolontariuszy Kundellos

     

  • s.o.s. gdy boi się burzy pies

  • s.o.s. gdy boi się huku pies.

  • Zostań wolontariuszem!