MISIEK- LOCZEK [*]

 

 

 

Długo panowała cisza na wydarzeniu, ponieważ życie naszego podopiecznego toczyło się spokojnie. Przebywał w hotelu, w miejscu gdzie czuł się jak we własnym domu. Niestety Loczek był już psim staruszkiem i choć dożył starości w niezłej kondycji i jego dopadła choroba. Kiedy poczuł się źle i zabrałyśmy go na badania okazało się, że nie ma już dla niego ratunku. Miał dużego guza w płucach, który uniemożliwiał mu swobodne oddychanie i jedzenie. Do końca spacerował i cieszył się obecnością opiekuna, który był przy nim do końca dając Loczkowi poczucie bezpieczeństwa. Żegnaj Miśku. Jest nam bardzo smutno choć i tak miałeś więcej szczęścia niż wiele innych schroniskowych psów. Biegaj sobie szczęśliwy za tęczowym mostem [*]

 

 

 

 

***

 

 

 kundellos@kundellos.pl


MISIEK – trafił do schroniska w drugiej połowie maja 2011 z okolic Józefowa koło Otwocka. Ma ok 8 lat. To piękny i charakterny pies.
W schronisku przeszedł długą drogę od ostrożnego kontaktu z człowiekiem do zaufania okazywanego ludziom, którzy pokazali mu, że jednak życie może być radosne. Z jego zachowania i sposobu reagowania na bliski kontakt z człowiekiem możemy wywnioskować, że nie zaznał od ludzi niczego dobrego. Szukamy dla niego domu z doświadczonym w kontaktach z psami opiekunem, który zajmie się nim w sposób spokojny, ale stanowczy. Misiek to pogodny, ale budzący respekt pies. Potrzebuje do życia trochę spokoju i przestrzeni. Ze względu na swoją posturę i gęstą sierść może mieszkać na zewnątrz – na działce. Jest zaszczepiony i zaczipowany. Ponieważ bardzo źle znosił pobyt w schronisku musieliśmy umieścić go w hotelu, w którym panuje spokój i gdzie uczy się dalej życia z ludźmi. Właściciele hotelu widzą wielki postęp w jego zachowaniu. Doskonale się tak zaaklimatyzował i czuje się wyśmienicie.Niestety hotel to spory koszt, ale my nie mamy serca odwieźć go do schroniska teraz kiedy nareszcie znalazł trochę spokoju i poczucia bezpieczeństwa. Chcemy znaleźć dom najlepszy z możliwych, dlatego zainteresowanych będziemy prosili o wypełnienie ankiety adopcyjnej.
Przypominamy również, że nie wydajemy psów na łańcuch.

Kontakt z Wolontariuszkami :

Ania 603 762 594  anna@kundellos.pl

Magda 501 504 699  magdalena@optimaserwis.pl

* Stowarzyszenie Wolontariuszy Kundellos przejęło  opiekę  nad Miśkiem- Loczkiem na podstawie umowy ze Schroniskiem dla Bezdomnych   Zwierząt w Józefowie.

  • KONTAKT

    Stowarzyszenie Wolontariuszy Kundellos

     

  • s.o.s. gdy boi się burzy pies

  • s.o.s. gdy boi się huku pies.

  • Zostań wolontariuszem!