LARA

LARA

LARA

Lara – wygłodzona, przestraszona suczka z uszkodzonym okiem i czterema małymi szczeniakami trafiła pod naszą opieką.

Lara błąkała się w jednej z mazowieckich wsi od 2 lat. Musiała sobie jakoś radzić więc polowała na kury. To wykroczenie w oczach któregoś z mieszkańców wsi zasługiwało na surową karę bo Lara ma uszkodzone oko (niedługo trzeba będzie usunąć jej prawdopodobnie gałkę oczną) – to nasze przypuszczenia. Nie mamy na ten akt okrucieństwa dowodów ale podejrzewamy, że tak mogło być, ponieważ to, ze dusiła kury i zjadała je wiemy od gospodarza, na którego posesji się oszczeniła.
Potem jak to zwykle bywa cieczka i Lara była szczenna. Nadal błąkała się po wsi ale przed samym porodem wcisnęła się na czyjąś posesję i w budzie oszczeniła się. Około dwa tygodnie później dowiedziałyśmy się o istnieniu Lary i jej problemach. Postanowiłyśmy, że to musi być koniec jej bezdomnego życia.
Zabrałyśmy ją ze szczeniakami w bezpieczne miejsce. Szczeniaki są jeszcze małe. Lara musi je wykarmić. Domów stałych będziemy dla nich szukać jak dorosną na tyle, że będzie można oddzielić je od matki. Chcemy już teraz przedstawić Wam tę rodzinkę. Żeby zająć się nimi jak należy będziemy potrzebowały waszej pomocy. W planie jest chipowanie, szczepienia, zabieg usunięcia gałki ocznej – oczywiście po konsultacji z okulistą, sterylizacja Lary. Szczeniaki i Lara zostały już odrobaczone i odpchlone. Z kolejną wizytą u weterynarza musimy się trochę wstrzymać, ponieważ Lara niechętnie opuszcza swoje dzieci i niepokoi się gdy obce osoby je dotykają. Jest wspaniałą mamą. Karmi i wychowuje swoje dzieci – bardzo lubimy ich obserwować. Liże szczeniaki ale też karci je. Mądra suczka. Jest bardzo grzeczna, spragniona kontaktu z opiekunką.

Osoby zainteresowane adopcją Lary lub szczeniaków prosimy o wypełnienie ankiety adopcyjnej: kundellos.pl/ankieta-adopcyjna
Kontakt (w sprawie pomocy lub adopcji):
wolontariuszka Ania 603 762 594 oraz Klaudia: 512 237 880

DANE DO WPŁAT: koniecznie z dopiskiem 'LARA”

Stowarzyszenie Wolontariuszy „Kundellos”
Adres: 00-724 Warszawa, ul. Chełmska 9/115
KRS 0000441068
REGON 146413938
NIP 524 27 55 839

Rachunek bankowy: BOŚ PL94 1540 1157 2034 9111 1263 0001
kod BIC EBOSPLPWXXX
PayPal: paypal@kundellos.pl

 

  • KONTAKT

    Stowarzyszenie Wolontariuszy Kundellos

     

  • s.o.s. gdy boi się burzy pies

  • s.o.s. gdy boi się huku pies.

  • Zostań wolontariuszem!