WYGOŃ KLESZCZA -2014

Jednym z podstawowych zadań, jakie regularnie wykonują wolontariusze Stowarzyszenia „Kundellos” w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie koło Legionowa, jest WYPROWADZANIE NA SPACERY PRZEBYWAJĄCYCH TAM PSÓW.

Nasze spacery odbywają się w wymarzonych warunkach, to znaczy w okalającym schronisko STARYM LESIE, który jest przepiękny, ale w miesiącach, gdy panuje dodatnia temperatura, również niebezpieczny, ponieważ CZYHAJĄ W NIM…. KLESZCZE… ROZNOSICIELE GROŹNYCH CHORÓB, W TYM ŚMIERTELNEJ DLA PSÓW BABESZJOZY.

Oznacza to, że aby psy z Józefowa mogły istotnie skorzystać z dobrodziejstwa spacerów, powinny mieć zapewnione bezpieczeństwo, czyli OCHRONĘ ANTYKLESZCZOWĄ.
A ponieważ to my – wolontariusze – jesteśmy inicjatorami psich spacerów, czujemy się zobowiązani do zapewnienia naszym podopiecznym wspomnianej ochrony, czyli do ZAKUPU ŚRODKÓW ANTYKLESZCZOWYCH.

Niestety, przedsięwzięcie to NIE JEST TANIE, ponieważ ochroną trzeba objąć około 120 psów [tyle wychodzi na spacery] i to przez cały okres „grasowania” kleszczy, czyli od kwietnia do października [7 miesięcy].
Ponadto, w warunkach schroniskowych nie bardzo sprawdzają się obroże antykleszczowe, [zamakają i tracą skuteczność, psy je zdejmują, gubią, istnieje niebezpieczeństwo zjedzenia obroży], co oznacza, że trzeba zainwestować w droższe od obroży preparaty do zakrapiania na skórę, które zapobiega ukąszeniom kleszczy, ale też zwalcza pchły i odstrasza komary, również przenoszące groźne choroby.

Nawet przy założeniu, że skorzystamy przy zakupie z najtańszej oferty, zakupimy go hurtowo i do tego uzyskamy zniżkę, koszt zakupu środka dla wszystkich spacerujących psów w skali miesiąca wyniesie około 2.000 PLN, a w skali roku ok. 14.000 PLN
Planujemy, oczywiście, organizowanie comiesięcznej „zrzutki” w gronie wolontariuszy ze Stowarzyszenia „Kundellos” na zakup, ale wiemy, że jest nas za mało, by co miesiąc uzbierać pełną kwotę.

W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM, ZWRACAMY SIĘ DO PAŃSTWA Z GORĄCĄ PROŚBĄ O DOFINANSOWANIE NASZEJ AKCJI, CZYLI PRZEKAZANIE ŚRODKÓW PIENIĘŻNYCH NA ZAKUP PREPARATU ANTYKLESZCZOWEGO, ABY W NADCHODZĄCYCH CIEPŁYCH MIESIĄCACH 2014 ROKU PSY ZE SCHRONISKA W JÓZEFOWIE MOGŁY BEZPIECZNIE WYCHODZIĆ NA SPACERY.

Z GÓRY DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE.
I OCZYWIŚCIE NIEZMIENNIE – SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO SCHRONISKA W JÓZEFOWIE KOŁO LEGIONOWA, ABYŚCIE PAŃSTWO SAMI MOGLI SIĘ PRZEKONAĆ, JAK PIĘKNY JEST TUTEJSZY LAS I JAK SZCZĘŚLIWE PSY, KTÓRE W NIM SPACERUJĄ… BEZPIECZNE DZIĘKI WASZEJ POMOCY.

Każda złotówka jest dla nas cenna – prosimy o choćby najmniejsze wpłaty na rachunek Stowarzyszenia Kundellos:
BOŚ PL94 1540 1157 2034 9111 1263 0001

kod BIC EBOSPLPWXXX

PayPal: malgorzata@kundellos.pl

z dopiskiem „antykleszcz”

  • KONTAKT

    Stowarzyszenie Wolontariuszy Kundellos

     

  • s.o.s. gdy boi się burzy pies

  • s.o.s. gdy boi się huku pies.

  • Zostań wolontariuszem!