Orszak Przyjaciół Świętego Franciszka – 02 października 2016

Orszak Przyjaciół Świętego Franciszka został zorganizowany przez Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i odbył się 2 października w Parku Kępa Potocka w Warszawie. Zapoczątkowany został uroczystym przemarszem rodzin z dziećmi i zwierzętami. Na jego czele maszerowały dwa kucyki, postać Świętego Franciszka i Myszki Norki. Było słonecznie, kolorowo i bardzo radośnie.

Piknik obfitował w moc atrakcji zarówno na scenie jak i poza nią. Wszyscy uczestnicy doskonale się bawili do samego zmroku. Wysłuchali porad dr Doroty Sumińskiej, dr Mileny Wojtyś-Gajda, Agnieszki Czech – dogoterapeuty.  Podziwiali imponujące psie sztuczki w wykonaniu Rysy i Ody, obejrzeli triki piłkarskie Akademii Be Freestyle, zapierające dech akrobacje na rowerze w wykonaniu Piotra Bielaka, magiczne sztuczki iluzjonisty Tomasza Pałasza. Dzieci tańczyły wraz z Anią YouYa Jujką, bawiły się z Teatrem Katarynką i wsłuchiwały w wierszyki czytane przez gwiazdy – Anetę TodorczukPerchuć, Joannę Moro, Anetę Zając, Lidię Kopanię i Amina Bensalema. Były wspólne atrakcje ze strażakami, m.in. kolejka tyrolska, wspinaczka i pokaz wozów strażackich. Dzieci szalały na dmuchańcach i w buble soccerach, czyli ogromnych toczących się kulach. Bawiły się klockami lego. Brały udział w warsztatach Eko-kartonowych,. Edukowały w zakresie opieki nad zwierzętami. Uczestnicy zabawy mogli się posilić bezpłatną wojskową grochówką.

Trudno wymienić wszystkie atrakcje i stoiska, które znajdowały się na terenie pikniku Orszaku Przyjaciół Świętego Franciszka.

Podczas imprezy prowadzona będzie zbiórka pieniężna oraz rzeczowa dla Naszego Stowarzyszenia. Mieliśmy możliwość zaprezentowania, na scenie głównej, czekających na adopcję czworonożnych podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie. Imprezę poprowadziła Ania YouYa Jujka.

Ogromnie dziękujemy Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”  oraz Urządowi Dzielnicy Żoliborz w Warszawie za zaproszenie.

  • KONTAKT

    Stowarzyszenie Wolontariuszy Kundellos

     

  • s.o.s. gdy boi się burzy pies

  • s.o.s. gdy boi się huku pies.

  • Zostań wolontariuszem!