Gminny Dzień Czworonoga w Jabłonnie – 19 czerwca 2016

W dniu 19 czerwca odbył się Gminny Dzień Czworonoga w Jabłonnie, podczas którego, we współpracy z producentem karmy Farmina i nowo powstałą Przychodnią Weterynaryjną na ul. Przylesie, wolontariusze Stowarzyszenia Kundellos działającego przy Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie k. Legionowa, zachęcali do Rodzinnego Wolontariatu jako zdrowego sposobu na spędzanie wolnego czasu połączonego ze spacerami ze schroniskowymi czworonogami.

Podczas wydarzenia na Skwerze Armii Krajowej oprócz słodkiego poczęstunku przygotowanego przez naszych Wolontariuszy można było zasięgnąć darmowej porady weterynaryjnej, skorzystać z konsultacji dietetycznych, porozmawiać z zoopsychologiem, otrzymać skierowanie na darmowe chipowanie swojego pupila, dowiedzieć się jak dzięki zawieszce Per Mark łatwiej odnaleźć zagubionego zwierzaka, a także wesprzeć finansowo Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie i tym samym zapoznać się z jego mieszkańcami oczekującymi na adopcje.
Nie zabrakło także gier i zabaw dla całych rodzin, dorosłych i dla najmłodszych uczestników Gminnego Dnia Czworonoga. Poza malowaniem buziek, rodzinnym wyścigu na trzy nogi, strzelaniem z pistoletu do tarczy, przetoczeniem się w wielkiej kuli, największym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny dla najmłodszych, którego wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Fun- Events i Studio Gif.
Celem Gminnego Dnia Czworonoga było szeroko pojęte poszerzanie wiedzy o zwierzętach domowych każdego członka rodziny bez względu na wiek i zachęcanie do wspólnego dbania o naszych czworonożnych przyjaciół, także tych które doświadczają bezdomności.
My-wolontariusze Stowarzyszenia Kundellos dziękujemy Wójtowi Gminy Jabłonna za patronat i wszystkim przybyłym zwierzolubom za uczestnictwo, wspaniały klimat, wspólną zabawę i przede wszystkim za pomoc. Do zobaczenia w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie k. Legionowa!

  • KONTAKT

    Stowarzyszenie Wolontariuszy Kundellos

     

  • s.o.s. gdy boi się burzy pies

  • s.o.s. gdy boi się huku pies.

  • Zostań wolontariuszem!