27.08.2023 – starszy kotek Rudi zabrany ze schroniska

Właściciel Rudiego przyniósł kota do schroniska z powodu konieczności przeprowadzki. Życie kota zmieniło się drastycznie, całe jedenastoletnie życie „jedynak” trafił do pomieszczenia z innymi kotami, które szybko nauczyły się wykorzystywać jego słabości.

Rudi gasł w schronisku… Nie schodził z półki na regale, z wiecznie wypadniętym językiem, na przemian tylko spał i obserwował otoczenie.

Szczęście uśmiechnęło się jednak do Rudiego. Zgłosił się dom tymczasowy, opiekunka chętna zająć się nim do czasu adopcji! Zabrałyśmy Rudiego na przegląd do lekarza weterynarii:
– kocur jest wykastrowany
– testy FIV/FeLV ujemne
– morfologia ok…

i na tym kończą się dobre wieści.

Rudi ma tragiczny stan zębów, a raczej ich pozostałości. Większość koron brakuje, ale obecne są korzenie. Na pozostałych zębach jest ogromny kamień, powodujący zapalenie dziąseł. Na pewno sprawia mu to ból i nie powstało w kilka tygodni, kocur ma problemy stomatologiczne już od lat.

Dodatkowo Rudi ma zapalenie spojówek i katar. Najszybciej jak się da, po przeleczeniu oczu i kataru, trzeba wykonać u Rudiego sanację pyszczka, aby ulżyć mu w bólu. Większość zębów trzeba usunąć, a także pozostałe korzenie. To niestety sporo pracy i sanacja Rudiego została wyceniona wstępnie na 1500 zł.

Prosimy, pomóżcie nam wyleczyć Rudiego! Kocur zasługuje na cudowny dom na starość i życie bez cierpienia!

  • KONTAKT

    Stowarzyszenie Wolontariuszy Kundellos

     

  • s.o.s. gdy boi się burzy pies

  • s.o.s. gdy boi się huku pies.

  • Zostań wolontariuszem!