#daruj muze – 21 czerwca 2015 r.

Posted on 21 czerwca 2015 by Małgorzata in edukacja, schronisko, wolontariat

Dziennikarz Polskiego Radia Kamil Szwarbuła chce, żebyśmy w całym kraju celebrowali Święto Muzyki. To duże wydarzenie w Europie, artyści i publiczność podchodzą do tego bardzo serio. Inicjatorem był francuski kompozytor polskiego pochodzenia, Marcel Landowski – w 1981 roku. Przez ponad 30 lat Święto rozwijało się, a w Polsce udajemy, że go nie ma. Czas to zmienić.

„O co w tym wszystkim chodzi?

Czy znasz chociaż jedną osobę, która nie lubi muzyki? No właśnie. Trudno zatem się dziwić, że chcemy celebrować Święto Muzyki. Cały świat robi to 21 czerwca. Wymyśliłem sobie, żeby to wyglądało tak jak w wielu zakątkach globu. Muzycy wychodzą na ulicę i robią to, co potrafią najlepiej. Ale mogą to zrobić jeszcze lepiej niż ich koledzy po fachu w innych krajach. Wystarczy, że w czasie grania wystawią kapelusz lub futerał. Tam uliczni fani będą mogli im wrzucić pieniądze. Potem ten hajs zostanie przekazany na cele charytatywne. Gramy i pomagamy! Za tą akcją nie stoi żadna organizacja czy przedsiębiorstwo. Tak naprawdę wszystko jest w Waszych rękach. To od Was zależy w jaki sposób darujecie muzę, w jaki sposób będziecie obchodzić święto muzyki.

Kamil zdecydował, że to naszych podopiecznych wybierze jako beneficjentów 🙂

Hallo Warszawa!
21 czerwca zapraszamy na Plac Zamkowy Darujemy muzę min.dla Stowarzyszenia Kundellos działającego przy Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Józefowie. Zagra Konrad Słoka ze swoim projektem Liars & Sinners !!!
Wpadajcie z drobniakami i banknotami  🙂 Liczymy na Was.” (źródło: #darujmuze)

Tagged as

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  • KONTAKT

    Stowarzyszenie Wolontariuszy Kundellos

     

  • s.o.s. gdy boi się burzy pies

  • s.o.s. gdy boi się huku pies.

  • Zostań wolontariuszem!