Początek

Posted on 31 stycznia 2013 by Małgorzata in Uncategorized

Zanim powstało Stowarzyszenie Wolontariuszy Kundellos

Na skraju Lasów Legionowskich w  Schronisku dla Bezdomnych  Zwierząt w Józefowie koło Legionowa od wielu lat mieszkają setki niechcianych  istot, które mogą liczyć jedynie na ludzką pomoc.

Od lat też działają tam wolontariusze.  Ale rok 2010 był przełomowy. Właśnie wtedy miejsce to zaczęło przyciągać coraz więcej ludzi, których łączy wspólny cel: pomoc dla bezdomnych i skrzywdzonych zwierząt oraz kreowanie pozytywnych relacji między nimi i ludźmi.
Od tego czasu wolontariat skupiony wokół sierot ze Strużańskiej 15 zatacza coraz szersze kręgi i coraz prężniej działa.
Zaangażowanie, entuzjazm  i efekty wspólnej pracy grupy zapaleńców  stanowiły  inspirację dla Autorów  idei stowarzyszenia wolontariuszy.

Troska o losy bezdomnych zwierząt to nie lada wyzwanie.  Ale entuzjaści  podejmują działalność na wielu płaszczyznach  a ich praca przynosi wymierne efekty w życiu codziennym sierot oraz odmienia ich przyszłość.

Gdzie działamy? W  realu i w wirtualnej przestrzeni. W schronisku – wśród zwierząt ale i poza schroniskiem – wśród ludzi.

Nie sposób o wszystkim napisać. Tutaj jedynie chcemy napomknąć, o tym co już się działo.  Resztę będziemy relacjonować na bieżąco.

Udziałem wolontariuszy i na co dzień,  i od święta nieustannie były i są:

– Czas spędzony z mieszkańcami schroniska poświęcony pielęgnacji, profilaktyce, leczeniu, socjalizacji.

– Poprawa warunków  bytowych zwierząt w schronisku: zabezpieczanie boksów i bud przed zagrożeniami atmosferycznymi : przed upałem i przed mrozem, przed wilgocią; prace porządkowe.

– Współpraca z ludźmi dobrej woli i z organizacjami  niosącymi pomoc dla podopiecznych schroniska w Józefowie.

– Akcje adopcyjne, promocyjne i edukacyjne.

– Pomoc dla zwierząt w potrzebie nie będących pod opieką schroniska w Józefowie.

Wierzymy,  że stowarzyszenie Kundellos nie tylko będzie kontynuować dotychczasową działalność wolontariuszy ale znacznie poszerzy możliwości ludzi niosących pomoc bezdomnym zwierzętom.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  • KONTAKT

    Stowarzyszenie Wolontariuszy Kundellos

     

  • s.o.s. gdy boi się burzy pies

  • s.o.s. gdy boi się huku pies.

  • Zostań wolontariuszem!